Svetový úspech

Malý gazda dobíja naďalej svet, vďaka Pergamenu

25.02.2015 | Aj s obmedzeným rozpočtom sa dajú robiť vizuálne zázraky. O jeden malý sa postaralo slovenské štúdio vizuálnej komunikácie Pergmanen zmenou vizuálnej identity ovčích jogurtov rodinnej značky Malý gazda. Po víťazstve v prestížnej súťaží obalového dizajnu Pentawards 2014 v Tokiu si od začiatku novembra užíva slávu aj na najväčšej webovej stránke venovanej obalovému dizajnu na svete The Dieline.

Minimliekáreň Malý Gazda vyrába z farmárskeho kravského a ovčieho mlieka jogurty rôznych príchutí. Úlohou Pergamenu bolo navrhnúť logotyp a obaly pre mliekareň, ktorá sa pýši veľkým podielom ručnej práce a starostlivosťou, ktorú venuje spracovaniu mlieka.

Jogurt vyrobený vo Svidníku vyhral v celosvetovej súťaži

29.10.2014 | Jogurt Malý gazda, ktorý vyrába svidnícka mliekareň, získal zlatú medailu v Tokiu. V konkurencii porazil aj úspešné svetové značky. Svidnícky jogurt Malý gazda uspel v súťaži Pentawards 2014, ktorú tento rok organizovali v japonskom Tokiu. Odborná porota mu udelila zlatú medailu za najlepší dizajn v kategórii potravín.

„Veľmi sa tešíme, že máme zlato spomedzi mliečnych výrobkov. Hodnotila ich komisia medzinárodného charakteru, o to viac si to ceníme. Predtým sa v súťaži oceňovalo len diamantovou, platinovou a zlatou medailou. Napokon to rozšírili aj o striebro a bronz,“prezradil výrobca jogurtu Jozef Ševc, ktorý má mliekareň s manželkou Zuzanou.

O svetovom úspechu sa dozvedeli koncom leta, slávnostný ceremoniál prebehol začiatkom októbra. „Cenu sme si osobne neprevzali, no v najbližších dňoch očakávame, že ju doručia,“prezradili Ševcovi.

Štúdio Pergamen získalo dve ceny na svetovej dizajnovej súťaži

Trnava/Tokio 13.10.2014 (TASR) – Zlaté a bronzové ocenenie na medzinárodnej súťaži venovanej obalovému dizajnu Pentawards 2014 získalo grafické štúdio Pergamen z Trnavy. Ceny si jeho zástupcovia prevzali na slávnostnom udeľovaní cien v Tokiu pred štyrmi dňami.

Gold Pentaward 2014 – Food – Pergamen Trnava, s.r.o.

Gold Pentaward 2014
Food – Dairy products
Brand: Maly Gazda
Entrant: Pergamen Trnava, s.r.o.
Country: SLOVAKIA

Comments