O nás

Sme rodinná mliekareň, ktorá sa zaoberá produkciou tradičných jogurtov z čerstvého kravského mlieka. Spoločnosť Malý gazda bola založená manželmi Jozefom a Zuzanou Ševcovými, ktorí sa rozhodli zanechať život v meste a vymenili ho za pokojný život na vidieku.

Naša história

2010
Nápad
V roku 2010 sa u manželov Ševcových zrodil nápad ponúknuť ľuďom čerstvé a s láskou vyrábané mliečne výrobky tej najvyššej kvality. Z opustených maštaľných priestorov po starých rodičoch vytvorili farmu, na ktorej začiatku bolo 50 ovečiek. Túžba podeliť sa o kvalitné a čerstvé výrobky z ovčieho mlieka neskôr prispela k rozhodnutiu založiť si mini mliekareň.
2012
Realizácia
V roku 2012 sa preto pustili do výstavby malej mliekarne za svojim rodinným domom. O rok neskôr sa stal sen skutočnosťou a manželia začali vyrábať produkty z ovčieho mlieka ako čerstvá bryndza, ovčí syr, nite, korbáčiky alebo obľúbené parenice. V čase rozrastajúceho sa podnikania sa aj rodina Ševcových rozrástla o nového člena, ktorý sa zapísal nielen do života svojich rodičov, ale aj do histórie spoločnosti. Názov Malý gazda bol totiž vymyslený podľa staršieho syna, ktorý vyrastal v lone prírody a bol verným pomocníkom svojich rodičov na gazdovstve. Práve on sa stal predlohou aj pre logo spoločnosti – malý chlapec s ovečkou v sebe spája rodinu, tradíciu, lásku k zvieratám, k prírode a kvalitu.
2013
Výroba
Manželia Zuzana a Jozef chceli svoje kvalitné mliečne výrobky prinášať ľuďom celoročne, no produkcia z ovčieho mlieka bola len sezónnou záležitosťou. Rozhodli sa preto vyrábať jogurty z kravského mlieka. Po mesiacoch skúšania receptúr a prípravy čo najkvalitnejších jogurtov zahájili koncom roka 2013 ich výrobu. Vydali sa inovatívnou a ekologickou cestou – jogurty začali plniť výlučne do skleného obalu, pretože práve ten je považovaný za obal najvhodnejší pre životné prostredie. Je možné ho neustále recyklovať, je zdravotne bezpečný, no najmä v plnom rozsahu uchováva chuť, konzistenciu, farbu a vôňu tradičných jogurtov.
2014
Rozrastanie
Jogurty Malý gazda sa stávali čoraz obľúbenejšími, o čom svedčil nárast ich produkcie. V roku 2014 už priestory malej mliekarne za domom nepostačovali požiadavkám trhu, preto sídlila výrobňa jogurtov jeden rok v starej mestskej mliekarni vo Svidníku a od roku 2015 sa produkcia tradičných jogurtov presunula do Prešova. Postupom času sa výrobňa plne zautomatizovala a jogurty Malý gazda si dnes môžete zakúpiť na viac ako 300 miestach po celom Slovensku

Dbáme na tradíciu a kvalitu

Naše jogurty sú vhodné pre ľudí s bezlepkovou diétou, pre malé deti, pre ľudí s tráviacimi ťažkosťami a jednoducho pre všetkých, ktorí milujú kvalitu.   Čerstvé mlieko pochádza výhradne z okolitých fariem a pri výrobe jogurtov dbáme aj na vysokú kvalitu ovocných komponentov. Dôraz tiež kladieme na celkovú kvalitu produkcie a na dodržiavanie hygienických noriem stanovených Európskou úniou.

Naše úspechy

Dôkazom kvality je účasť na celosvetovej kvalitatívnej súťaži v roku 2015, kde sa jogurty Malý gazda dostali zo stoviek hodnotených produktov do finálového výberu. K našim významným úspechom patrí aj zlatá medaila za obal v celosvetovej dizajnérskej súťaži v kategórii mliečnych výrobkov získaná v roku 2014 v Tokiu. Máme tiež veľkú radosť z toho, že už dva roky môžeme dopriať naše chutné jogurty aj ľuďom v Maďarsku.